м. Львів, вул. Пасічна, 127
тел./факс: (032) 244-21-71
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

За спалювання сміття накладатимуть штраф

За спалювання сміття штрафуватимуть на 1360 гривень

 

 

Такого ж розміру штраф можуть накласти на громадян, які не мають договору на збір, вивезення і захоронення твердих побутових відходів

Детальніше

 

Закон України «Про відходи» є базовим для всіх громадян і суб’єктів підприємницької діяльності. Він регулює відносини, пов’язані з утворенням, збором, перевезенням, утилізацією та захороненням відходів. У ньому викладені загальні аспекти поводження з відходами. Згідно зі ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»,  правила благоустрою населеного пункту — нормативно-правовий акт, яким установлюється порядок благоустрою й  утримання територій об’єктів благоустрою та включає вимоги до санітарного очищення територій та інші вимоги, передбачені цим та іншими законами, в тому числі і вимоги щодо необхідності заключати договори на послуги з вивезення побутових відходів.

Крім того, на місцевому рівні діє рішення положення «Про санітарну очистку міста», у п. 7 і 10 якого вказано, що усі підприємства, установи, організації, підприємці, мешканці приватних будинковолодінь зобов’язані укласти договори з підприємством, яке займається вивезенням і захороненням твердих побутових відходів.

Форма цього договору регламентована п. 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року. Відносини у сфері надання послуг з вивезення побутових відходів між споживачем та виконавцем мають здійснюватися лише на підставі типових договорів, незалежно від статусу споживача (фізична чи юридична особа).

Відповідно до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 8 листопада цього року «Про договори з вивезення побутових відходів» вказано, що близько 74% населення України охоплено послугами із вивезення побутових відходів. Така ситуація приводить до щорічного утворення  в Україні близько 35 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ.

ТзОВ «ДВ-ЕКОСВІТ» постійно працює над створенням умов для якісного надання послуг з вивезення і захоронення побутових відходів.

У приватному секторі Сихівського, Шевченківського та Личаківського району влаштовано на 01 червня 2013 року вже 1582 індивідуальних контейнерів.

З грудня 2012 року здійснюється виїзд спецавтомобіля  до приватного сектору села Пасіки-Зубрицькі, на 01 червня в селі було встановлено 233 індивідуальних контейнерів. Хоча в світовій практиці діють правила, за яким придбання контейнерів здійснюється за рахунок власника будинковолодіння, наша фірма здійснює закупівлю контейнерів за власний рахунок і встановлює їх безкоштовно.

Створено належні умови і для оплати наданих послуг. Оплату можна проводити в касі підприємства, а також в «Ощадбанку»

А як можна вплинути на людей, які не хочуть укладати договори і платити за вивезення сміття?

Відсутність договору є порушенням вимог щодо поводження з відходами та правил благоустрою територій населених пунктів, за яке передбачена адміністративна відповідальність. Статтями 82 і 152 Кодексу України про адміністративні порушення за це передбачено накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян, які є суб’єктами підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Крім того, згідно зі ст. 35-1 Закону України «Про відходи» визначено: «… термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється лише в енергетичних цілях з метою одержання теплової та/або електричної енергії…». Тож громадяни, які спалюють сміття, порушують вимоги законодавства і повинні нести відповідальність згідно зі ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів обернеться для порушника накладенням штрафу у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.).

Нерідко як аргумент неукладання з нами договору доводиться чути таке: мовляв своє сміття ми закопуємо на городі чи ще десь. У зв’язку з цим хочу повідомити, що згідно з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері поводження з відходами»  було внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.  Зокрема, статтею 52 передбачено, що «…псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивним речовинами, нафтою і нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами… — тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.)».