м. Львів, вул. Пасічна, 127
тел./факс: (032) 244-21-71
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вивезення ТПВ

Тверді побутові відходи (ТПВ) - це сміття, яке утворюється в житлових і громадських приміщеннях, магазинах, промислових підприємствах. Складові компоненти ТПВ - картон, папір, деревина, харчові відходи, пластмаса, скло, текстиль і т.д. Зростання чисельності населення, розширення виробництв неминуче призводить до постійного збільшення обсягу побутових відходів.

 

За більш відомою та вживаною в побуті класифікацією ТПВ можна назвати відходами споживання, тобто відходи, що утворюються як безпосередньо в домашніх господарствах, так і в комунальній сфері в цілому.

 

Проблема поводження з твердими побутовими відходами існує тисячі років з моменту виникнення людської цивілізації. Але в останні десятиріччя ця проблема набула великої загостреності у зв’язку з появою нових матеріалів та речей в життєдіяльності людей. Це привело до суттєвої зміни морфології ТПВ та появи в ній додаткових фракцій, які насичені шкідливими для довкілля та здоров’я людей компонентами (пластик, важкі метали, інші токсичні компоненти).

 

За оцінками експертів, склад сучасних ТПВ виглядає приблизно наступним чином: папір та картон — 41%, сміття — 17,9%, гума, шкіра та деревина — 8,1%, харчові відходи — 7,5%, метали — 8,7%, скло — 8,2%, інше — 8,6%.

 

За останніми оцінками, в Україні щорічно накопичується близько 35 млн. т ТПВ, і темпи накопичування зростають.

 

Вивіз ТПВ органічного та неорганічного походження

 

Всі відходи за їх походженням можна розділити на органічні та неорганічні. Органічні відходи не представляють серйозної загрози для здоров'я людини, тому досить швидко розкладаються (втім, нерідко поширють неприємний запах і стають розсадником інфекцій). Відходи неорганічного походження не тільки виключно довго розкладаються (десятки і навіть сотні років), в них містяться хімічні елементи та токсичні речовини, які проникають і забруднюють грунт, повітря, грунтові води, сприяють загибелі флори і фауни, поширенню інфекційних захворювань, представляючи серйозну небезпеку не тільки для нинішніх, але й для майбутніх поколінь. Невипадково у всьому світі вивіз відходів регламентується законодавчо, в розвинених країнах своєчасний вивіз та утилізація сміття є обов'язковим.

 

 

Вивіз ТПВ - твердих побутових відходів проводиться тільки в спеціальних контейнерах на техніці, обладнаній засобами для навантаження сміття. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття може обернутися серйозними адміністративними штрафами.

 

Для підтримання на високому рівні санітарно-епідеміологічних умов життя важливо своєчасно вивозити ТПВ на спеціальні полігони, розташовані на безпечній відстані від населених пунктів, або сміттєпереробні заводи. Замовити вивезення побутового сміття (ТПВ) Ви можете за телефонами у Львові: (032) 244-21-71 в будь-який зручний для Вас час, і ми відповімо на будь-які Ваші питання пов'язані з утилізацією і вивозом ТПВ або інших побутових відходів.